To samo dla niej i dla niego?? Przeciwsłoneczne propozycje 2021

Założę się, że czas pięknego, słonecznego (w końcu!) początku czerwca pomógł nam zdać sobie sprawę z kilku faktów, które obnażyła piękna pogoda. Po pierwsze – dietę czy pudełkowy katering wprowadziliśmy w życie nieco za późno. Po drugie – w pielęgnowaniu naszych boskich kształtów nie pomogły zamknięte siłownie i „wynosy” z pizzerii. A po trzecie – naszej letniej garderobie przydałby się lekki powiew dekadencji.
A skoro o letniej garderobie mowa – to jak się miewa u Was stan posiadania najważniejszego jej elementu – okularów przeciwsłonecznych?

Pytam, bo w końcu jesteście na okularowym blogu, dlatego nie spodziewajcie się, że będziemy tu debatować nad zakupem czapki z daszkiem czy nowego pareo.:) Bo o fakcie, że nie wyposażyliście się w przeciwsłoneczne patrzałki na przyplażowym straganie czy w markecie spożywczym pytał nie będę. Myślę, że dwa z moich wpisów (1 oraz 2) wyczerpały już ten temat na dobre. Zajmijmy się zatem tym, czym letni, okularowi entuzjaści koją swoje dusze. Okularami słonecznymi z efektem „woow”, będącymi uzupełnieniem (a nawet istotą!) stylizacji, bez względu na to czy wybieracie się na plażowego drinka czy biznesowe spotkanie. Okularami, będącymi synonimem bezpieczeństwa, zapewniającymi idealne widzenie podczas jazdy samochodem. Perfekcyjnie wykonanymi i z dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu przy odpowiednim traktowaniu posłużą Wam znacznie dłużej niż jeden sezon (Jak dbać o okulary, aby żyły dłużej?). Postanowiłem obronić tu jeszcze jedną tezę. W niektórych przeciwsłonecznych okularach jesteście w stanie wyglądać tak samo dobrze bez względu na płeć. Chwytajcie zatem jak najwięcej promieni słonecznych w wybranych przeze mnie okularowych propozycjach na rok 2021.

Steampunk w stylu Bogner’a

To, że alternatywną modę da się ucywilizować i pojednać z casualowym, a nawet biznesowym dress codem można przekonać się na tym oto przykładzie. Prezentowany model marki Bogner, to jeden z ciekawszych, przeciwsłonecznych unisexów tego sezonu, który znalazł miejsce także i w mojej garderobie. Ciekawy design idący w parze ze steampunkową stylistyką oraz funkcjonalność tego modelu sprawiły, że jest to świetna propozycja zarówno dla osób wyjątkowo wrażliwych na światło słoneczne (to wynik obecności bocznych osłon), jak również właścicieli aut z nadwoziem kabrio. Stawiam, że takie rozwiązanie docenią też amatorzy górskich eskapad. Dzięki ich pragmatycznemu wymiarowi, świetnemu wykonaniu te okulary nie zestarzeje się zbyt szybko. Osobiście upodobałem sobie wersję w ciemno niebieskiej barwie, która świetnie komponuje się zarówno z kolorowym T – shirtem, dresem, jak i z biznesowym garniakiem. Przypominam, że jest to typowo unisexowy model, w którym płeć piękna poczuje się także oryginalnie i zjawiskowo.

Nieśmiertelny aviator od Jaguar Eyewear

O łezkowatych okularach skonstruowanych dla pilotów Sił Powietrznych USA, o czym przypomniał w ekranizacji z 1991 roku (Top Gun) największy przystojniak w historii kina – Tom Cruise, powiedziano chyba już wszystko. Nie przewidziano jednak, że będzie to typ okularów, który namiętnie upodobają sobie również kobiety. Na przykładzie wybranych przeze mnie modeli nawiązujących kształtem do historycznego aviatora każdy z nas może cieszyć się nowym „Dżagiem” nie siedząc w jego wnętrzu, lecz mając go na nosie. Marka Jaguar Eyewear zadbała o to, abyśmy w kształcie zbliżonym do kultowego modelu okularów roku mogli przebierać w barwach „szkieł”, materiałach, wykończeniach, a nawet w lekkich modyfikacjach formy. Nie byłbym sobą, gdybym nie upodobał sobie kilku z nich. Sami zobaczcie!

Na narty…i plażę

Napisałem kiedyś, że to czego mogę żałować w życiu, to okularów których nie przymierzyłem. 🙂 Doskonale mógłbym odnieść te słowa do oversizowych unisexów marki Bogner, gdyby przez przypadek nie znalazły się na moim nosie. Okazuje się, że okulary, których marka słynie z blisko stuletniej tradycji w kreowaniu doskonałego, jakościowego outfitu dedykowanemu sportom zimowym, świetnie odnajduje się w… letniej stylizacji. Jest jeszcze jedno, o czym warto wspomnieć. To, że płeć piękna potrafi wyglądać lepiej we wszystkim, nawet i w biznesowym garniaku wiadomo nie od wczoraj. Co ciekawe w przypadku wybranych okularów przeciwsłonecznych od Bogner efekt może być odwrotny. Pozornie bowiem damskie modele mogą być pełnoprawnymi unisexami, w których doskonale prezentuje się silna płeć, nie ujmując sobie ani procenta męskości. Obok znakomitego wykonania Bogner’y cechuje także niesamowita lekkość połączona z komfortem użytkowania. Zresztą sami sprawdźcie.

Scotch&Soda

Przyznam, że jestem mile zaskoczony modowym, lifestyle’owym brand’em Scotch&Soda, który stał się w tym roku dla mnie małym, okularowym odkryciem. I to z kilku powodów. Po pierwsze uwielbiam metalowe okulary przeciwsłoneczne, a wariacje kształtów, barwienia soczewek w portfolio marki są tak ciekawe i liczne, że absolutnie każdy kształt twarzy i każda pigmentacja skóry odnajdzie coś dla siebie. Po drugie nie lada gratką dla kobiet jest ogromny wybór metalowych, przeciwsłonecznych wielokątów, które święcą tryumf w damskich stylizacjach sezonu 2021. Pewnie domyślacie się o fakcie obecności wielu unisexowych modeli, które za niewielką opłatą możecie wypożyczyć żonie bądź mężowi. 🙂 A wszystko to w nienagannym wykonaniu w zgodzie z tradycją jakości od lat utrzymywaną przez markę Menrad – właściciela przedstawionych przez mnie brandów.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Menrad Polska

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.