Mido 2023 – okularowe targi w stolicy Lombardii

Zaledwie kilka miejsc na mapie świata godnych jest nomenklatury „światowa stolica mody”. Obok Nowego Jorku czy Paryża, bez żadnych wątpliwości, jest nią Mediolan. Drugie, co do wielkości miasto Włoch latami pracowało na miano mekki dizajnu, w której od 1958 roku odbywa się najsłynniejsze wydarzenie w świecie mody – Fashion Week. Mediolan jest też doskonałą odpowiedzią na potrzeby miłośników mody, którzy mogą rozkoszować się ekskluzywnymi zakupami w niezliczonej ilości luksusowych butików z szyldami topowych, światowych marek. Od lat okazuje się, że można tutaj przepaść również z powodu dość osobliwego przedmiotu definiującego modę – okularów. Rokrocznie w Mediolanie odbywa się bowiem jedno z największych na świecie wydarzeń określanych jako najważniejsze wydarzenie B2B w branży optycznej – targi Mido.

Mediolański event w liczbach

Tegoroczna, 51 edycja Mido odbyła się między czwartym, a szóstym lutego, tradycyjne na terenie centrum wystawienniczego Fieramilano Rho, gdzie przybyło ponad 1000 wystawców z ponad 150 krajów. To wszystko, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji okularów, soczewek okularowych, sprzętu optycznego i okulistycznego oraz niezliczonej ilości wyrobów pokrewnych. Wzorem ubiegłych lat event, obok ogromnej liczby powierzchni sprzedażowych, był też miejscem licznych spotkań, warsztatów i konferencji oraz sposobnością, aby wyłonić laureatów tegorocznych Mido Awards.

Po pierwsze wyróżnijmy ekologię!

Mido 2023 wyraźnie wybrzmiało w duchu eko, kierując najważniejsze nagrody targów do firm, które w produkcji okularów największy nacisk położyły na zrównoważony rozwój pod postacią wykorzystania materiałów z recyklingu, zmniejszonej konsumpcji w procesach produkcji i dystrybucji, eliminacji odpadów, maksymalizacji łańcucha dostaw oraz wykorzystania zasobów odnawialnych. Na tej podstawie jury wydarzenia wyłoniło zwycięzców w 6 kategoriach, do których trafiły Nagrody CSE (Certified Sustainable Eyewear). Laureatami okazały się następujące marki:

  • NEUBAU EYEWEAR – NEUBAU (Austria) za okulary przeciwsłoneczne
  • MITA EYEWEAR – Vision of Tomorrow (USA) – za okulary przeciwsłoneczne

  • EYEWEAR 4 YOU – LLEXAN ITALIA (Włochy) – za oprawy okularowe
  • MONOGRAM EYEWEAR (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – za oprawy okularowe
  • CO – MODO EYEWEAR (Włochy) – za etui do okularów
  • KARUN EYEWEAR – KARUN (Hiszpania) – za etui do okularów.

Podczas eventu doceniono także najciekawsze stoiska sprzedażowe którymi okazały się:

  • OTTICA BUX by Sabino Bux, Altamura (Włochy) za niesamowitą mieszankę elementów elegancji i luksusu, sztuki i rzemiosła, z detalami, które łączą świat okularów ze światem muzyki. Do marki powędrowała nagroda za niesamowitą mieszankę elementów i ustawień, idealną synchronizację elegancji i luksusu, sztuki i rzemiosła, z detalami, które łączą świat okularów ze światem muzyki. Do marki powędrowała nagroda Bestore Design Award 2023.
  • MEGAOPTIKA by Taras Proniv, Lwów (Ukraina) za zaawansowaną diagnostykę okulistyczną i szeroki wybór produktów działając w niezwykle trudnym czasie wojny. Do ukraińskiej firmy powędrowała nagroda Bestore Innovation Award 2023– MARCHON (Włochy) – za wyjątkowo ekologiczne podejście do prezentacji swojej marki poprzez wykorzystaną modułowość, możliwość ponownego wykorzystania różnych materiałów oraz a minimalną przestrzeń wyposażenia i jego łatwość transportu. Marka Marchon otrzymała nagrodę Stand Up For Green Award. 

Kolejne Mido w stolicy Lombardii odbędzie się w przyszłym roku między trzecim, a piątym lutego. Czy podczas kolejnego okularowego wydarzenia we Włoszech obserwować będziemy silny wpływ trendów pro-eko? Jakie formy i okularowe materiały zdominują targi w przyszłym roku? Jakie technologiczne innowacje zaobserwujemy w urządzeniach produkcyjnych i diagnostycznych? O tym, jak i o wielu innych wiadomościach ze świata optyki okularowej dowiemy się już wkrótce!

Radek Wiktorowicz – Ghosteye      

 

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.