Finał Miss Elite 2020

Gorący włoski klimat w końcu lutego, w polskiej rzeczywistości przy kilku stopniach na zewnątrz? Powariowali? A jakże! I to z jakim przytupem! Tajemnicza, baśniowa atmosfera, maski, stroje i scenografia rodem z XVIII – wiecznego, weneckiego balu. Projektanci, artyści, muzycy, zagraniczni goście, ludzie ze świata biznesu, polityki, mediów i kultury. I wreszcie – piękne dziewczyny pretendujące do najcenniejszego diademu w konkursie piękności! Tak w skrócie można podsumować Charity Galę – Wenecki Bal Maskowy i Finał Miss Elite 2020.


Dworskie klimaty

Trudno wyobrazić sobie lepszą miejscówkę na wydarzenie rodem z innej epoki niż neorenesansowy Pałac Konstantego Zamoyskiego w Warszawie przy Foksal 2. Organizatorem wydarzenia był prestiżowy Elite Club Monaco Warsaw – prawdopodobnie jedyna organizacja w kraju, która potrafiła zjednoczyć obszar biznesu, mody i działalności charytatywnej w atmosferze tak wytrawnych i medialnych eventów.

Projektanci i styliści wieczoru

Przy okazji minionej gali należy zwrócić uwagę na dwie nierozłączne wartości, bez których impreza nie miałaby tyle blasku. Piękne kobiety i szykowna moda prezentowana przez finalistki konkursu w kilku odsłonach. Dlatego też warto przyjrzeć się nazwiskom projektantów i stylistów, którzy uświetnili ten wieczór.

Olga Świechowicz – właścicielka marki Nina Basco i… jednych z najdłuższych nóg podczas gali. W przepięknych butach, które tworzy przechadzają się m.in. Roksana Węgiel, Anna Karwan, Aleksandra Szwed czy Joanna Krupa. Zdaniem Olgi równie ważne jest dopasowanie obuwia do stóp… jak i do charakteru.
Agnieszka Suchocka – zarażająca optymizmem projektantka zakochana w krawiectwie haute couture idealnie skrojonych i mistrzowsko wykończonych ubraniach. Mimo, że jej kobiece kreacje widywane były na światowych wybiegach najbardziej ceni sobie pracę w zaciszu swojego atelier przy Komorskiej 42 w Warszawie.

 

Zuzanna Niemczycka – projektantka oraz właścicielka marki Susan Swimwear – brendu tworzącego efektowne, zmysłowe, niezwykle kobiece i świetnej jakości stroje kąpielowe. To właśnie jej pokaz podczas Finału Miss Elite wzbudzał najwięcej emocji. A przynajmniej wśród mężczyzn.
Dorota Kuźnicka – dizajnerka i właścicielka marki luksusowych, damskich butów i torebek z charakterystycznym logotypem DK. W swoich kolekcjach w doskonały sposób łączy rzemieślniczą tradycję, ponadczasową klasykę z nowatorskim podejściem do projektowania.
Radosław Wiktorowicz – „człowiek od okularów”, stylista, autor okularowego bloga Ghosteye, szkoleniowiec oraz twórca licznych projektów związanych z optyką okularową. Podczas gali dobrane przez niego okulary prezentowały modelki wraz z kolekcjami m.in. strojów kąpielowych Zuzanny Niemczyckiej oraz luksusowych futer Karibu.

„Muzyka jest stenografią uczuć”

Finał wyboru Miss Elite 2020 wzbogaciła muzyka na żywo. Koniecznie należy wspomnieć o Monice Lewczuk. Prześlicznej (V-ce Miss Polski 2009) wokalistce, kompozytorce i autorce tekstów, której głos można było usłyszeć przy akompaniamencie fortepianu Tomasza Betki. Uczta dla oczu i uszu.

Jak na włoski wieczór przystało nie mogło zabraknąć człowieka orkiestry, o którym można by napisać osobny artykuł – pochodzącego z Neapolu Luigi’ego Pagano. Piosenkarza, gitarzysty, muzyka, za którego transfer do Polski w pełni odpowiedzialna jest żona Agnieszka. Chyba nikt tak jak Luigi nie potrafiłby podczas wydarzenia wprowadzić na scenę tyle miłości do Italii. Bravo!
O tym, że najwyższej klasy show można stworzyć na scenie wyłącznie przy pomocy skrzypiec i wyjątkowego talentu przekonał nas Kamil Skicki – utalentowany wirtuoz, finalista i laureat wielu konkursów, korzeniami związany z Filharmonią Krakowską, gdzie występuje na jako solista od 1992 roku.

Laureatki konkursu piękności

Wreszcie to, na co czekaliśmy wszyscy. Wyniki konkursu oraz werdykt jury! Panie i Panowie Miss Elite 2020 oraz polską Grace Kelly została Joanna Kościak! Właścicielka najcenniejszego diademu imprezy pochodzi w Warszawy jest fotomodelką, pracującą na co dzień jako stewardessa w liniach lotniczych Lot. Także od dzisiaj bojkotujemy zagranicznych, lotniczych przewoźników. To u nas jest najpiękniej!

Tytuł I V-ce Miss trafił do rąk niewątpliwie najbardziej egzotycznej kandydatki – przepięknej dziewczyny pochodzącej z Rwandy – Tiny Uwase. 25 – latka studiuje w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, a w przeszłości zdobyła dwa cenne tytuły – Miss Supernational Rwanda oraz V-ce Miss Top Model Afrika.

Podium konkursu zamknęła II V-ce Miss – Karolina Derpieńska. Pochodząca z Podlasia młodziutka, bo 18 – letnia miłośniczka modelingu ma za sobą wiele ciekawych, międzynarodowych pokazów mody oraz współprac. Karolina jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Piękna i utalentowana dziewczyna.
Obok ścisłej „trójki” organizatorzy konkursu postanowili uhonorować jeszcze kilka dziewcząt nadając im niecodzienne, lecz trafnie przyznane tytuły. Miss Publiczności została Sandra Staszewska, Miss Congeniality – Magdalena Grudzień, Miss Mediów Społecznościowych – Karolina Dumała, Miss Elite TV – Dominka Gładkowska oraz Miss Gracji i Elegancji – Emira Ellili.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia

Włoski event zapewne nie mógłby się odbyć bez organizatorów i pomysłodawców gali. Wspomnieć trzeba zatem o osobistościach Elite Club Monaco Warsaw, do których należy m.in. Ambasador klubu  Krzysztof Porowski, Maciej Cybulski z Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej, a także Wioletta Geyer – prezes oraz Pani Anna Soful – v-ce prezes klubu.

Wenecki Bal Maskowy nie mógłby się odbyć bez prowadzących. A byli nimi – wieczny optymista i ulubieniec publiczności – Enrico Buscema oraz była Miss Polski Kamila Świerc. Naprawdę zacny duet. Wydarzenie, było też efektem pracy dobrych dusz jakimi okazali się Agnieszka Cygan i Marcin Przytulski.

A już niebawem…

Włoska, niezapomniana gala w Pałacu Zamoyskiego trwała do późnych godzin nocnych i zakończyła pewien etap poprzedzony kilkumiesięcznymi przygotowaniami. Wierzcie jednak, że to dopiero początek. Już wkrótce kolejna impreza. Tylko ciii… Tylko nie Mówcie nikomu.

O wywiady z osobistościami gali zadbali niezawodna prezenterka Monika Laskowska i producent Adam Lipiński z Tv reklama, zaś relację video z imprezy możecie oglądać dzięki marce Motionfilms.pl.

 

2 Comments


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.