La Matta i Kaos – stop nudnym okularom

la matta kolorowe oprawki

Jeśli daleko Wam do oprawek w stonowanych i pospolitych barwach, jeśli bardziej stawiacie na odważny look niż ten pt. wmieszałam/wmieszałem się w tłum, jeśli nie akceptujecie lub nie pasują do Was nudne jak flaki z olejem formy, to być może upodobacie sobie kolorowe, fluorescencyjne i z pewnością antydepresyjne okulary od La Matta i Kaos.


Listopad smutne ma imię

Jak ja nie cierpię listopada. Gdyby miesiącom przyznawano nagrody np. Miesięcznice (chociaż może nie – tę nazwę już ktoś zaklepał na inny benefis) spokojnie mógłbym nadać mu wyróżnienie za najbardziej szarobury i depresyjny miesiąc. Już samo jego pierwszodniowe święto nie napawa optymizmem i nie wróży nic dobrego. Co innego w galeriach handlowych, gdzie przy akompaniamencie „Last Christmas” zaczyna się przedsprzedaż przedsprzedaży świątecznych gadżetów. Dzień po dniu hallołinowa dynia z wystawy przeobraża się w jakiegoś brodatego gościa ze Skandynawii, który nienauczony doświadczeniem, że w Polsce o tej porze prawie nigdy nie ma śniegu, i tak rokrocznie, uparcie przybywa na saniach.

Smile 😊

Listopadową bylejakość pora w końcu przełamać. Oczywiście zrobię to po mojemu, czyli po okularowemu. Tak więc „adin, dwa, tri” – od teraz Wasze powieki stają się cięższe, a czarne chmury złych myśli przegania kolorowa tęcza…okularów.

Kolorowe, odważne okulary

Niewiele jest brandów, na widok których gęba śmieje się sama karmiąc oczy eksplozję barw. Tak, w skrócie mógłbym przedstawić Wam włoską markę Area 98, będącą producentem kolekcji okularów Kaos i La Matta. To dobry przykład design’erstwa, w którym granica łączenia odcieni, kolorów i materiałów zwyczajnie nie istnieje. Chętnie poznałbym człowieka, która odpowiada za tak ekstremalne pomysły, wzornictwo i energię, która aż kipi od tych produktów. Stawiam, że to zajefajna i pozytywna osoba albo… ktoś z innej planety.

Zwierzęce grafiki na oprawce – proszę bardzo

Kaos i La Matta to kolekcje przeznaczone dla odważnych użytkowników okularów z akcentem na płeć piękną. Wiele modeli prowokuje kształtem, kolorem, kontrastem, a nawet kusi wzorami zainspirowanymi umaszczeniami dzikich zwierząt. To nie są raczej okularowe propozycje dla szarych myszek oraz zwolenniczek prostoty i klasyki. Bardziej dla zawsze uśmiechniętych, przebojowych i zdecydowanych kobiet. Mimo, że modele dla mężczyzn są nieco bardziej stonowane i tak szybko dadzą poznać ich właściciela jako odważnego, kreatywnego i sympatycznego gościa.

Kolor i elementy ozdobne w oprawkach

To, co wyróżnia oprawki mediolańskiego producenta to także wykorzystanie – zwłaszcza na zausznikach – oryginalnych elementów ozdobnych, form geometrycznych, a czasem zabawnych detali, które powodują, że okulary które masz na nosie przykuwają uwagę przechodniów i stają się wyjątkowe. Łączenie tworzywa, metalu, skóry, grubych nici to dla projektów od La Matta i Kaos chleb powszedni. Wracając do kolorystyki, na którą projektanci kładą duży nacisk, warto podkreślić intrygujące, a nawet ryzykowne łączenie barw, włączając neonowe odcienie, które finalnie dają niepowtarzalny efekt.

Wplatając w mój wpis wątek psychologiczny sugeruję abyście zrobili pewien test. Załóżcie dowolne okulary od La Matta i Kaos. Stańcie przed lustrem. A następnie spróbujcie się zdołować. Niewykonalne. 😊

 

 

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.